Putování na 2024 se připravuje – zatím se můžete podívat na putování z minulého roku

(okr. Litoměřice)

Připravila jsem pro vás nosework výlet na Kokořínsku. Na trase jsou připraveny hledací terény, kde budete mít za úkol v rámci putování dohledat několik pachových vzorků.

  • Termín: 3.8. – 17.9. 2023
  • Kde: Stračí (blízko Štětí)
  • Délka trasy: cca 8 km (okruh)
  • Počet terénů: 8
  • Vzorky: skořice i pomeranč
  • Pro koho je putování vhodné? 
  • Pro psy, co znají pach skořice nebo pomeranče a psovody, kteří umí na svém psovi poznat reakci na pachový vzorek. Trasa je fyzicky nenáročná, po rovině. Na některým místech trochu blátivá. Vhodné i pro kočárky. 

Putování je rozděleno na dvě varianty – jedna je vhodná pro ZAČÁTEČNÍKY (známý počet vzorků), druhá pro POKROČILÉ (neznámý počet vzorků).

Trasa je zaznačená do mapy i s body kde se nacházejí terény. Celá trasa vede po turistických stezkách. V popisu trasy jsou fotky s důležitými záchytnými body. V každém terénu jsou umístěné dva typy vzorků (skořice a pomeranč) u sebe.

Vzorky byly schované 2.8. 2023. V průběhu putování je budu chodit pravidelně kontrolovat, aby se nestávalo, že se z terénu ztratí. Všechny vzorky jsou ve výšce max. 1 m od země nebo od pevného bodu, kam si může pes vyskočit/opřít apod. Cílem je vyzkoušet si hledání dvojitě naslepo (tzv. double blind) bez možnosti nápovědy. Cílem není natrénovat složité úkryty, proto jsou vzorky schované opravdu jednoduše. Může se stát, že v průběhu hledání vzorek uvidíte očima – v tu chvíli dělejte, jako byste o vzorku nevěděli 🙂

Začátečník: u této obtížnosti budete znát počet vzorků v terénu.

Pokročilý: v pokročilé úrovni nebudete znát počet vzorků v terénu

NÁPOVĚDA – je možné požádat o složku s nápovědou, kde jsou zobrazeny všechny úkryty tak, jak se v terénech nacházejí. Doporučuji složku otevřít až ve chvíli, kdy si nebudete jistí, kde se vzorek nachází nebo budete se svým psem chtít vzorek dohledat.

Pomoc: pokud si nebudete vědět rady, můžete mi zavolat: +420731570776. Budu vám pro jakékoliv rady a nápovědy k dispozici. 

Přihlašování: https://sniffout.dogres.cz/trainings/236347

Těším se na vaše zážitky a postřehy z procházky!