Sniff out putování Úštěk

(okr. Litoměřice)

Připravila jsem pro vás nosework výlet v okolí Úštěka. Na trase jsou připraveny hledací terény, kde budete mít za úkol v rámci putování dohledat několik pachových vzorků.

 • Termín: 1.8. – 31.8. 2022
 • Kde: Úštěk (okr. Litoměřice)
 • Délka trasy: 4,5 km (okruh)
 • Počet terénů: 6
 • Vzorky: skořice i pomeranč
 • Pro koho je putování vhodné? Pro psy, co znají pach skořice nebo pomeranče a psovody, kteří umí na svém psovi poznat reakci na pachový vzorek.
 • Trasa je fyzicky náročnější
 • Kočárky ne – trasa je v některých místech příliš úzká

Nosework putování vede částečně po turistické trase, místy mimo značené cesty. Putování je rozděleno na dvě varianty – jedna je vhodná pro ZAČÁTEČNÍKY (známý počet vzorků), druhá pro POKROČILÉ (neznámý počet vzorků).

Trasa je zaznačená do mapy i s body kde se nacházejí terény. Zároveň je trasa podrobně popsaná, takže byste se neměli nikde ztratit. V popisu trasy jsou fotky a videa s důležitými záchytnými body. V každém terénu jsou umístěné dva typy vzorků (skořice a pomeranč) u sebe.

Vzorky byly schované 30.7. 2022. V průběhu putování je budu chodit pravidelně kontrolovat, aby se nestávalo, že se z terénu ztratí. Všechny vzorky jsou ve výšce max. 1 m od země nebo od pevného bodu, kam si může pes vyskočit/opřít apod. Cílem je vyzkoušet si hledání dvojitě naslepo (tzv. double blind) bez možnosti nápovědy. Cílem není natrénovat složité úkryty, proto jsou vzorky schované opravdu jednoduše. Může se stát, že v průběhu hledání vzorek uvidíte očima – v tu chvíli dělejte, jako byste o vzorku nevěděli 🙂

 • Začátečník: u této obtížnosti budete znát počet vzorků v terénu.
 • Pokročilý: v pokročilé úrovni nebudete znát počet vzorků v terénu
 • NÁPOVĚDA – je možné požádat o složku s nápovědou, kde jsou zobrazeny všechny úkryty tak, jak se v terénech nacházejí. Doporučuji složku otevřít až ve chvíli, kdy si nebudete jistí, kde se vzorek nachází nebo budete se svým psem chtít vzorek dohledat.

Pomoc: pokud si nebudete vědět rady, můžete mi zavolat: 731570776. Budu vám pro jakékoliv rady a nápovědy k dispozici. Hledání si můžete natáčet a následně si domluvit konzultaci, kde vaše hledání prodiskutujeme.

Přihlašování: přes dogres. Do poznámky prosím napište, zda máte zájem o nápovědu. Po přihlášení a zaplacení vám do pár hodin do e-mailu přijdou všechny informace k putování.

Těším se na vaše zážitky a postřehy z procházky!


REFERENCE z předchozího putování

Dneska jsem s Karlíčkem absolvovala noseworkové putování 🌲🌲. Bylo to opravdu skvělé!!! Karlík našel všech 9 vzorků. Terény jsou perfektně přípravné a cesta také. Stačilo mi vytisknout papíry a jít 😃 měla jsem to z Ústí n.L 2,5 hodiny vlakem se třemi přestupy. Stojí to za to! Trasa je vhodná pro všechny věkové kategorie. Trasu se mnou prošla moje 70 letá teta 😁😁🌲🐾.

Hanka a Karlík