Nosework je relativně nový sport, který je zaměřený na vyhledávání specifického pachového vzorku. V České republice jsou nejčastějšími pachovými vzorky skořice a pomeranč. To ale neznamená, že nemůžete se svým pejskem hledat jakýkoliv jiný pachový vzorek. Princip učení je vždy stejný → pes vyhledává pachový vzorek na relativně malé ploše, dokáže vzorek dohledat a označit. V noseworku jde především o rozvíjení psí přirozenosti – čichu a společné zábavy s jeho páníčkem.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto krásném sportu nebo chcete rozvíjet vaše dosavadní znalosti a zkušenosti, tak u nás máte dveře otevřené. Cílem je, abyste se svým psem pracovali správně, efektivně a s radostí.


Jak to probíhá?

Nosework tréninky stavím na míru každému týmu. Věřím tomu, že neexistuje pouze jediná cesta vedoucí k cíli. Cest je hned několik a každému vyhovuje trochu něco jiného, proto každý trénink připravuji vždy konkrétnímu týmu na míru. Může se proto stát, že se v jedné tréninkové skupině sejde začátečník a pokročilý tým. S každým pracuji individuálně a podle jeho možností. Výhodou pak je, že se začátečník může učit od pokročilého a naopak. Naopak? Určitě? Ano, protože i u pokročilých týmů se ráda vracím k základům, jelikož pevné základy jsou důležitým stavebním kamenem pro další proces.

Pro řešení konkrétních tréninkových úskalí a směrů jsem začala pořádat tréninky zaměřené přímo na konkrétní problematiku. Výhodou je, že se můžete setkat s týmy, které řeší podobný tréninkový záměr, společně tento záměr probereme, vysvětlíme vše potřebné a zároveň můžete pozorovat další týmy v akci a učit se od nich.